Nela
PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK-fenka

♀ 22. 06. 2005 - + 1. 11. 2008
matka: Dolly - čerá s pálením, otec: Skřítek - hnědý s pálením
P Reg. /PK/ 130/07/05

Bonitace: 2, 2 kg, 22, 5 cm, I, E3, CH2, 6, 11, N2
Výstava: Klubová výstava Milovice - VÝBORNÁ, Speciální výstava Kladno - VÝBORNÁ

NELA " Nelinka" byla původně pro neteřinku Aničku, která si pejska moc přála a byl to pro ni dárek k narozeninám, vymysleli a naplánovali jsme to pochopitelně dobře, ale bratr byl názoru jiného a pejska Aničce nedovolil. Takže po týdnu u nás musím přiznat, jsme nedokázali toho malého pidižvíka ani myšlenkou opustit a rozhodli jsme se si ji nechat. Když jsme prý blázni-tak ať už to stojí za to...!
Nelinku jsme si brali v 6 týdnech, její maminka neměla mléko. Nela byla jedináček, při odběru vážila půl kila, nosila jsem ji v pletené čepici v košíku do práce, krásně se sžila s naši belgičí smečkou.
Po dvouletém úsilí na výstavním kolbišti a po úspěšné bonitaci si Nela svojí krásou vybojovala příležitost a dostala se mezi jedince,kteří se budou podílet na regeneraci plemene a byla přijata do Pomocného Registru !!!!

Tolik jsem se těšila že v mojí CHS Z Henrisaru odchová štěňátka s právoplatným Průkazem původu.
To už se však bohužel nestane.
1.11.2008 Nelinka umřela.
Umřela předčasně a nečekaně,je to stále velmi bolestné, nepochopitelné, je to šok.
Důvod proč umřela nevím - můžu se jen domnívat, pitvat jsem ji nechtěla dát. Chtěla jsem si ji pohřbít a tak se taky stalo, má hrobeček pod ořechem u našeho domu.
V jedné chvíli - zdravý veselý pobíhající pejsek - vracíme se z vycházky, nosí si šišky, jablíčka, honí naše štěně (Rivu) ,čumáček rozšklebenej radostí ... a v druhé osudné chvíli - mžik proběhne kolem mě, o točím se a Nelinka to její maličký tělíčko leží bezvládně na zemi, bez dechu, jazýček hned modrej. Srdíčko jí ještě tlouklo, pokoušela jsem se ju všemožně rozdýchat, ale bohužel ani na třepání tělíčkem, ani na dýchání se už nechytila. Prosila jsem jí ať dýchá a neopouští mě....Všechno marný...Umřela mě v náručí 30m od domu.
Takové zoufalství, bezmoc a bolest, ještě výčitky všeho druhu...co jsem měla udělat nebo neudělat... co jsem v tu chvíli cítila za pocity - nedokážu ani popsat.
Nela je prostě pryč, život jí nikdo nevrátí a mě zůstaly jen šílené vzpomínky a strašné prázdno v náručí i v duši, umřela mě moje rozmazlená holčička, nebyl to jen pejsek, byla moje miminko co mě nahrazovalo fakt děcko. Byla mojí neustálou společnicí ,
v práci, doma, v noci mě hřála záda a tiskla se ke mě.
Nelinka zůstane navždy nezapomenutelným jedinečným miláčkem.
Nelinko , už jsi ve psím nebíčku ...byla jsi našim malým hodným pejsánkem, uměla jsi krásně spinkat v posteli ale i šíleně lítat po zahradě, byla jsi velice milá, hodná i temperamentní a hravá zvědavá fenečka, neuvěřitelně srandovně jsi hlídala, ráda sis s námi hrála, stále rozdávala lásku a bylo toho mnoho dalšího co se nedá vyjmenovat...za to Ti Nelinko moc děkujeme a nikdy nezapomeneme, jen my všichni co jsme Tě tak moc měli rádi a Ty víme co jsme navzájem pro sebe znamenali !